Vitamíny pro děti – jak jim je hravě dodat

Blog post

Občas musíme na ty naše malé ratolesti fikaně, abychom jim dodali potřebné množství všech zdraví prospěšných látek. Naštěstí máme v záloze pár spolehlivých pomocníků, které jsou pro mlsné dětské jazýčky jako stvořené a zároveň jsou nesmírně výživově hodnotné.

Jak na vitamíny pro děti si povíme v dnešním krátkém video-článku.

Takovým nejjednodušším tipem jsou konopná semínka. Stačí jimi posypat kaši nebo chleba s máslem. Dětem chutnají a zároveň díky nim mají zajištěnou pořádnou porci nejen vitamínů jako je vitamín A, C, E ale stejně tak i vitamíny skupiny B. Dále obsahují minerály, jako je vápník, zinek, hořčík, železo, draslík a jsou také velkým zdrojem bílkovin.

Druhým tipem je zelená chlorella – děti se radují ze zelených úst a zubů. Nebojte se toho, že by zelené potraviny dětem úplně nechutnaly. Většinou spíš než po chutích jdou po zábavě a hravosti. Takže jestli budou mít legrácky z toho, že mají totálně zelenou pusu, jsou schopní „skousnout“ i jejich specifickou chuť. Chlorella je výborně pročišťuje a posiluje jejich imunitní systém.

Redespresso, což je vlastně rooibos dodá dětem železo a hořčík. Když ho dětem osladíte datlovým sirupem a zalijete rýžovým nápojem, budou vás milovat. Dost pravděpodobně si budou připadat důležitě, protože jim dovolíte pít takový „dospělácký“ nápoj 😀

Přejme dobrou chuť vašim mlsounům.

Předchozí článek Další článek
%d blogerům se to líbí: