Kalman Horvát o Nenásilném marketingu žen

Blog post

Kalman Horvát je rebel mezi kouči a přináší nový vítr do podnikatelského prostředí svými nekonvenčními názory a přístupy. Nezbývalo nám nic jiného, než ho samou zvědavostí vyzpovídat u nás ve Stromce.

Čím dál více žen se chce realizovat vlastními projekty a podnikáním. Není to ovšem nic jednoduchého, obzvlášť pokud nechceme jít tou tvrdou byznysovou cestou. My ženy nechceme nikomu nic vnucovat, otravovat ho nabídkami a tlačit na prodej. Jenže s tím přicházejí obavy, jestli takové podnikání má šanci fungovat a být výdělečné. Kalman Horvát nám poradí, jak na to.

Kalman říká, že ženy často (správně) volí podnikání, které má zájem vyřešit naléhavý problém klienta. Chtějí způsobit změnu a zlepšit jejich život. Toto rozhodnutí považuje za naprosto fantastické strategické rozhodnutí. Žena má pak jasný sever, podle kterého se může orientovat a zaměřovat tak své podnikatelské aktivity.

Všeobecně se dá říct, že pro ženy je velmi důležité, aby se v podnikání realizovaly, dávalo jim to hluboký smysl, měnily lidem život, ale zároven chtějí zachovat své hodnoty jako je rodina, integrita, zdraví. Může se to zdát na první pohled jako neslučitelné, obzvášť z byznysového hlediska. Rodina a kariéra dohromady?

Jde to. Ženy musí ale znát stěžejní principy, které to umožnují. Tyto principy je vhodné zkoumat s koučem, kterého Kalman doporučuje najmout si co nejdříve. Dále to chce realistický přístup, obzvlášť na začátku podnikání. Kalman upozorňuje ženy na to, aby se do podnikání vrhly s finanční rezervou nebo měly zadní vrátka v klasickém zaměstnání, kde budou mít zajištěný příjem.

Celkově je podstatné zkoumat svoje záměry a klást si otázky typu: Jsem do toho ochotná jít i kdyby to nevyšlo? A jak dlouho jsem ochotná to zkoušet? Co když to nebude fungovat první rok, druhý rok? Stojí mi za to, abych to zkusila?

A dal nám Kalman nějaký tip na úspěch? Ano. Doporučuje ženám, které chtějí využít nenásilný marketing ve svém podnikání, aby se snažily vidět svět očima svého klienta a rozvíjely svou empatii vůči němu. Jedině tak ho lépe pochopí a budou schopny ho neotravovat, ale pomáhat mu a následně prodávat.

Jak vidíme, podnikání je velká psychoterapie a seberozvoj.

Předchozí článek Další článek
%d blogerům se to líbí: