Chcete se zbavit kvasinek?

Blog post

„Chcete se zbavit kvasinek, slečno? Tak to mám pro vás jednoduchou radu“, řekla mi MUDr. Máslová s úsměvem.

Sláva, jsem zachráněná, pomyslela jsem si:-) Protože když jsem před několika lety řešila problémy se stále se opakujícími kvasinkovými záněty, tak jsem byla  už velmi zoufalá.

Běžná léčba ordinovaná lékaři nezabírala. Už jsem měla plné zuby všech těch mastiček, prášků, pilulek, tobolek orálních i vaginálních. Řídila jsem se všemi možnými doporučeními jak se zbavit kvasinek, babskými radami na internetu, ale pořád se mě kvasinky nechtěly pustit 🙁

Nějak tou dobou, bylo zrovna léto, se ke mně dostal rozhovor s doktorkou Máslovou, který mě velmi zaujal.

Paní doktorka v něm mluvila o škodlivosti antikoncepce a o jejích vedlejších účincích. Také poukazovala na to, že většina gynekologických problémů má psychosomatickou příčinu.

To mi dávalo všechno smysl. Objednala jsem se k ní hned (no chvíli to trvalo, měla nabitý diář) na konzultaci. Její pohled na věc je velmi jednoduchý: ženské tělo není stvořeno k tomu, abychom jej udržovaly pomocí hormonů v permanentním těhotenství. Protože z pohledu našeho těla, které přirozeně nemenstruuje, jsme v době, kdy užíváme hormonální antikoncepci, těhotné. Ty jo, to mě nikdy nenapadlo..

Nicméně, abych se dostala k tomu, jak se zbavit kvasinek, i když ono to všechno souvisí se vším. Jediné a naprosto jasné doporučení MUDr. Máslové bylo POŘÍDIT SI MIMINKO. Těhotenstvím se prý celkový stav ženského těla a pohlavních orgánů znormalizuje a procesy jsou v něm poté přirozenější a protředí pro kvasinky a podobné breberky není tak výživné.

Nevím, zdali to byla ze strany paní Máslové pouze manipulace a podpora nárůstu počtu obyvatel v naší malé zemi, ale v tu chvíli mi to dávalo smysl. Přišla jsem domů a sdělila diagnózu svému partnerovi. Zareagoval neutrálně, s klidem a rozmyslem jsme si o tom promluvili a nechali to tak trochu být…

Nyní, až zpětně vidím, že od té doby vlastně věci začaly brát na obrátkách. Byli jsme tou dobou zasnoubeni, ale svatbu jsme plánovali až na příští rok. Nicméně shodou okolností jsme se nakonec vzali už v září a do roka se nám narodila dcerka. Mise splněna.

Kvasinky a jak se jich zbavit

Nyní jsou naší dceři 2 roky a já mohu vyhodnotit, jestli rada paní doktorky Máslové byla sktuečně užitečná.

Kvasinky už mě nyní prakticky netrápí.

Věřím, že velký díl na tom má určitě moje těhotenství, nicméně jsem poslední dobou prošla velkými životními změnami.

Kromě miminka také úplně jinak jím (vynechávám většinu sacharidů), mnohem více času trávím venku, v přírodě, hodně se hýbu a cvičím. Věnuji se sama sobě, odpočívám často tančím a v létě chodím tzv. na-volno.

A když výjimečně cítím nějaký počáteční příznak problému v mé intimní oblasti, tak si jednoduše lehnu v přírodě na trávu a tak trochu podle pořekadla Járy Cimrmana – KAM NEMŮŽE SLUNCE, TAM MUSÍ LÉKAŘ – nechám sluníčko pracovat za toho lékaře:-)

 


Autorka článku: Jana Maradová, https://www.zenamarada.cz/

Lektorka Jana Maradová

Podporuje ženy na cestě k jejich naplněnému ženství a radosti ze života. Ukazuje jim, že mít se ráda je základem všech ostatních vztahů a že ženství má v naší společnosti svůj význam. Seznamuje ženy s tím, jak fungují jejich měsíční cykly a jak s nimi mohou sladit svůj běžný program. Velmi ráda se věnuje těhotným ženám a rozšiřuji jim povědomí o přirozených procesech v jejich tělech a během porodu. Ráda sdílí i svůj přístup k mateřství a cestování s dětmi po celém světě.

Jana vede ve Stromce večerní ženské kruhy. Podívejte se do našeho programu, kdy se koná nejbližší.

 

 

 

 

Další informace o autorce zde >>

Předchozí článek Další článek
%d blogerům se to líbí: