Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Porod a potrat – cesta k životní moudrosti na Festivalu Miluj svůj život

15. července 14:00 - 15:45

„O porodu toho moc nechci vědět, abych se nevystrašila. Lékaři mě odrodí, oni tomu rozumí líp, než já. Porod bolí, ale já to nějak přetrpím. Už se těším, až se konečně pořádně vyspím.“

„O potratu se nemluví. Určitě jsem udělala něco špatně, že jsem to způsobila. Nejsem schopná ani donosit dítě. Pořídím si hned další miminko, abych to přebila.“

Už jen při psaní těchto častých výroků žen, které procházejí porodem či potratem, se mi svírá srdce. Oba tyto prožitky vždy bývaly přirozenou součástí ženských životů. Nebyly vždy uzavřeny za nemocniční zdí a obklopeny spoustou mýtů, polopravd či rozpačitým tichem. I když porodnost v posledních letech klesá, pořád porodem a potratem projde většina českých žen. Je jen na nás, jak využijeme jejich potenciál.

Porodní a potratová zkušenost může být buď krásná, anebo bolestná.

Ale ať je jakákoli, můžeme ji využít pro setkání s vlastní ženskou moudrostí. Může nás posílit, uzdravit a pomoci nám uvědomit si, co je v životě vlastně důležité.

Na besedě si popovídáme o tom, které momenty porodu a potratu jsou klíčové pro naše vnímání se jako ženy. Jak jimi projít tak, aby nás posílily. Poradíme si, jak zpracovat těžší zážitky, pokud neproběhlo vše podle našich představ. Dotkneme se i tipů, jak zpracovat bolestné události, kterých se dlouhodobě nemůžeme zbavit.

Těším se na setkání,
Ania

 


MÍSTO KONÁNÍ: Festival Miluj svůj život Plzeň, UČEBNA E ,Areál SOU elektrotechnické, Vejprnická 56, Plzeň – Skvrňany

VSTUPENKY: http://www.festivalmilujsvujzivot.cz/index.php/festival


LEKTORKA: Anna Vršník

Průvodkyně žen cestou za spokojenějším životem, odbornice na ženskou citlivost, dula. V Praze provozuje centrum ženské citlivosti Stromka centrum, pořádá přednášky, provází těhotenstvím, porody a umíráním.

Věří, že pro šťastnější život stačí, když budeme zvyšovat svoji citlivost a konečně tak uslyšíme hlas našeho vnitřního vedení.

Ženy inspiruje v magazínu http://www.stromkacentrum.blog/ nebo na eshopu http://www.stromka.cz/

Podrobnosti

Datum:
15. července
Čas:
14:00 - 15:45
Webová stránka:
http://www.festivalmilujsvujzivot.cz/index.php/festival

Místo konání

Miluj svůj život Plzeň
Vejprnická 56
Plzeň - Skvrňany,
Webová stránka:
http://www.festivalmilujsvujzivot.cz/index.php/festival