Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jsem bosá a baví mě to

10. května 17:00 - 19:00

300Kč
Jsem bosá a baví mě to

Registrace pro tuto akci jsou uzavřeny

Chodit bosky nebo skoro bosky díky barefootové obuvi se může týkat i tebe. Obzvlášť pokud ti záleží na tvém zdraví a kráse.

Každý den vidím cca 5 nohou, které se vyzují z klasické obuvi. A ten pohled je čím dál víc smutnější. Většina žen má problém se svými chodidly. Nelíbí se jim jejich tvar a velikost – ta především, protože … „ke krásné ženě patří přece malá, štíhlá nožička“. Ale opravdu???

Někdy mi to přijde líto, obzvlášť pokud se už naplno projevily následky nošení nevhodné obuvi – většinou to jsou vybočené palce, kladívkové prsty, kuří oka nebo mozoly na prstech. A právě tyhle problémy, které na sebe upozorňují sice každý den, ale nejvíc jsou vidět v létě, kdy nosí odhalené boty, je dovedou k tomu, že je třeba něco změnit.

Bohužel, většina současné obuvi není vůbec kompatibilní s naším tělem a potlačuje jeho přirozené funkce. Boty do špičky, podpatky a tvrdé podrážky nám zadělávají na zdravotní potíže jako jsou bolestivá záda, nohy, zmiňované vybočené palce, menstruační bolesti, nesprávné držení těla a další.

Pokud strávíš v nezdravých botech 40 hodin (a často i více) týdně ve své práci, venku, na nákupech, na cestách, je opravdu potřeba zamýšlet se nad volbou svých bot nebo přezůvek. Tvoje chodidla potřebují prostor pro palec a prsty a měkkou podrážku. To ti umožní zůstat ve spojení se zemí a vnímat skrze nohy všechny signály. A také pryč s podpatkama. Aspoň co nejčastěji to jde.

Pojď si tohle všechno zkusit zažít na přednášku s předním výrobcem české barefootové obuvi Filipem Pathikem Vystavělem. Pathik přednáší po celé ČR o správné chůzi a obuvi. Na přednášce si budeš moct vyzkoušet různé barefooty, ať můžeš na vlastní kůži pocítit rozdíl a nachvilku nechat svoje nohy pořádně nadechnout.

Možná se ti nejprve chtít nebude, ale ze zkušenosti už víme, že kdo projednou přijme svoje chodidla a nohy takové, jaké jsou a dopřeje jim plnohodnotný komfort, nebude je chtít už nikdy omezovat. A svojí bosou chůzi ať už v létě na zahradě, nebo kdykoliv během roku v barefootech naplno užije! Být bosá je nejen zdravé, ale i hravé.

Podrobnosti

Datum:
10. května
Čas:
17:00 - 19:00
Cena:
300Kč

Místo konání

Stromka centrum
Dukelských hrdinů 909/50
Praha 7, 17000 Česká republika
Telefon:
+420222987892
Webová stránka:
www.stromkacentrum.cz